Tekmovanje v smučarskem teku - 18. 1. 2009 Print
Nedelja, 18 Januar 2009 00:00

Po dveh zelenih zimah je športnemu društvu Suhadole zopet uspelo pripraviti občinsko prvenstvo v smučarskih tekih v domačih logih.

Hud mraz v prvi polovici januarja je obetal pravo zimo, zato se je na zmrznjeni podlagi dobrih 10 cm debela snežna odeja dobro prijela. Na nekaterih mestih je bilo potrebno še nametati sneg, tako da je bila proga v danih razmerah odlično pripravljena. Tekmovalci so svojo formo lahko pilili zadnje tri dni pred tekmovanjem.

Absolutni zmagovalec prvenstva, Rok Černe, je dan pred prvenstvom nastopil na slovenskem pokalu v maratonu v Tamarju, kjer je v močni konkurenci 124 tekačev osvojil tretje mesto. Za občinske prvake se je pomerilo preko trideset tekačev vseh starosti. Moški v starostni kategoriji 16 do 30 let in 31 do 50 let so tekli dva 2,4 km dolga kroga, vsi ostali pa en krog. Prosta tehnika je omogočala, da so tekmovalci sami izbrali tehniko. Najhitrejši so tekli v drsalni, starejši udeleženci pa so v glavnem tekli v klasični tehniki. Glavni skrbnik proge, Franc Zarnik, je poskrbel, da je bila proga pripravljena za oboje. Skupinski start je bil zelo zanimiv predvsem za gledalce, ki so lahko tekmovalce spremljali skoraj ves čas. Z bučnim aplavzom so nagradili predvsem najmlajšega Klemena Koprivca in najstarejše udeležence, med katerimi velja omeniti mamo najhitrejšega tekmovalca, Ano Černe, Slavko Lap in Marijo Koncilija, ki se kljub sedmim križem še vedno redno ukvarjajo s smučarskim tekom.
Prireditelji in tekmovalci so odhajali zadovoljni z željo, da se bo na smučarskih terenih v letošnji zimi še kaj dogajalo.