Odprto občinsko prvenstvo v krosu - 25. 5. 2008 Print
Ustvaril Administrator
Nedelja, 25 Maj 2008 00:00

Topla majska nedelja je verjetno pripomogla k dobri udeležbi na sedmem odprtem občinskem prvenstvu v krosu.

Posebej napeto je bilo tekmovanje predšolskih otrok iz komendskega vrtca Mehurčki. Pri deklicah je 100 m dolgo progo najhitreje pretekla Tia Guna, pri dečkih pa je z veliko prednostjo zmagal Svit Groznik. Ob burnem aplavzu in spodbujanju staršev ter ostalih gledalcev so bili zmagovalci vsi, ki so pritekli v cilj. Vsak je prejel kolajno za sodelovanje in na zmagovalnih stopničkah so se počutili kot pravi šampioni. Sledila sta še teka na 300 m progi za otroke do 10 let in 600 m progi za otroke 11 do 15 let. Na krajši progi je slavil Urban Pibernik, na daljši pa David Nemec. Vrhunec prireditve je bil skupinski start na sedaj že dobro poznani progi do mlinčkov, kjer je Peter Letnar s časom 16 minut za eno sekundo popravil dve leti star rekord proge, ki ga je imel v lasti Sebastjan Zarnik. Dodatna popestritev je bilo tekmovanje v absolutni kategoriji, v kateri so morali tekmovalci tehtati vsaj 100 kg. Zmagovalec Miloš Cvirn je 600 m progo brez težav pretekel in dokaj svež na zmagovalni stopnički ponosno dvignil roke v zrak.

Prijetno vzdušje, športni boji, druženje, podrobne analize priprav in petečenih kilometrov je bila rdeča nit krosa v Suhadolah. Pohvaliti je potrebno vse, ki so kakorkoli sodelovali in omogočili, da je prireditev v vseh ozirih uspela.